W trzech zabytkowych budynkach dawnej Fabryki Cukrów po przeprowadzeniu renowacji powstanie osiem mieszkań. Podwórze Fabryki Cukrów stanie się zieloną enklawą, z bujną roślinnością i utwardzonymi alejkami. Budynki zachowają historyczny charakter, a dzięki nadbudowie i nowym oknom, wnętrza staną się jaśniejsze. Pod podwórzem zostaną ukryte miejsca parkingowe, aby nie zakłócać zabytkowego wyglądu posesji.
Franciszek Anczewski, jedna z najważniejszych postaci w historii stołecznego cukiernictwa, odegrał kluczową rolę w przemianach na Nowej Pradze. Przeniósł swoją Fabrykę Cukrów z centrum Warszawy na prawy brzeg rzeki, zlokalizowany na ulicy, która w 1921 roku została przemianowana na 11 Listopada. Rozpoczęcie jego działalności datuje się na rok 1865, a w tamtym czasie marka Anczewskiego nawiązywała jakością do tak renomowanych firm, jak Blikle czy Wedel.
W początkach XX wieku z cegły wybudowany został parterowy budynek fabryczny, który swym designem i detalem architektonicznym odwoływał się do gotyku przemysłowego. Kolejne etapy rozbudowy przyniosły dodatkowe inwestycje, w tym wzniesienie piekarni z ozdobnym kominem oraz rozbudowę budynku o nowe skrzydło i podpiwniczoną oficynę.